Незабаром у Франківську відбудеться міжнародна мистецька виставка графіки за участю 27 країн світу. International Exhibition of Graphics Art “AWARENESS”

5 травня 2017 року о 17 годині у місті Івано-Франківськ відкриється міжнародна мистецька виставка графіки “ОСМИСЛЕННЯ” Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області та Міжнародне мистецьке об’єднання «Art Media Holding – Civitas LEOPOLIS» за підтримки партнерів та співорганізаторів проекту: мерії міста Івано-Франківськ, та Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, Центр сучасного мистецтва матиме змогу репрезентувати гостям та мешканцям міста високий рівень сучасної креативної графіки світу.

 Міжнародна мистецька виставка графіки із назвою «ОСМИСЛЕННЯ» презентує високий рівень майстерності сучасних графіків світу. Учасники виставки – відомі українські та іноземні художники із 27 країн, вперше об’єднані виставкою сучасного естампу LEOPOLIS  у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові, сьогодні продовжують ділитись цим вдумливим мистецтвом через експонування творів друкованої графіки у Центрі сучасного мистецтва м. Івано-Франківська.

Світова графіка в техніці естампу в її власній специфіці, шляхом використання обмежених засобів та прийомів вираження, допомагає вслухатися в невимовне, милуватись невидимим, мистецтвом душі, а й нерідко внутрішнього стану її творця. Навіть при достатній скупості графічної виразності, майстри гравюри зуміли втілити переживання, взаємини та думки, і у свій спосіб, завдяки свободі лінії та її гнучкості, фактурі чи ретельній проробці деталей, показати своє духовне обличчя. Твори, різноманітні за своєю тематикою, світоглядами та духовними цінностями, виявляють перемогу монохромної лінії, плями над кольором, таким чином підкреслюючи унікальність творення  графічного твору, в якому кольору відведене не найперше місце.

Мистецтво графіки завжди відзначалось своєю елітарністю, шляхетністю та стриманістю. Той, хто хоча б раз зустрічався із творенням авторського відбитку, сміливо зізнається у ретельному підході до технологічного процесу офорту, акватинти та меццо-тинто, сухої голки та літографії, лінориту та шовкодруку і їх комбінацій, у яких представлені твори мистців виставки «ОСМИСЛЕННЯ».  Одною із основних цілей проекту, як зазначають організатори виставки,є популяризація сучасного мистецтва світової графіки у вище перелічених техніках, що є сьогодні призабутими, або ж  поступово відходять на задній план.

Виставка графіки «ОСМИСЛЕННЯ» з’єднала мистців різноманітних як графічних, так і національних шкіл. Роботи художників із країн: Бразилія, Болгарія, Бангладеш, Канада, Чілі, Китай, Колумбія, Хорватія, Єгипет, Франція, Німеччина, Греція, Індія, Іран, Ірландія, Македонія, Італія, Японія, Мексика, Польща, Сербія, Словенія, Тайвань, Тайланд, Турція, Україна, США.) засвідчують дотримання багатовікових традицій класичної друкованої графіки, але й попри те демонструють активний обмін досвідом через пошук сучасних ідей, образів та індивідуальної манери самовираження, що відзначається зацікавленістю комбінуванням різноманітних технік.

Міжнародна виставка графіки «ОСМИСЛЕННЯ», через великоформатні твори та графічні мініатюри, здатна об’єднати різні культурні традиції, утвердити мистецькі діалоги та сприяти осмисленому творенню, що знаходить своє відображення у  авторського відбитку.

                                                                 

 Вікторія ПЛОТНІКОВА, асистент кафедри образотворчого і

декоративно-прикладного мистецтва та реставрації

Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»

 

Організатори:

Ірина Клицюк – директор Івано-Франківського Центру Сучасного мистецтва.

Ігор Мелех, Голова правління –  ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області».

Роман Білявський – «International Exhibition of Mini Prints of Graphics Art LEOPOLIS» Видавець, голова правління Art Media Holding - Civitas LEOPOLIS – член національної спілки дизайнерів України, член Правління з питань мистецтва «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області».

Олена Кіс Федорук – арт критик, завідувач відділу графіки Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові.

 

 

 

 

 

 

Ваші дані залишаться конфіденційними

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ