НАЙВИЩИЙ ЧАС – ВШАНУВАТИ ЖЕРТВИ ТОТАЛІТАРИЗМУ В САМБОРІ

В Галичині залишилися місця болю – території, на яких захоронено але належно не вшановано й досі жертви тоталітаризму періоду перед, під час і після Другої світової війни. Є таке і в Самборі.

На території колишнього єврейського кладовища там знищили багато євреїв, а також українців, поляків, ромів, тобто людей ріних віровизнань та національностей. Їхня кров на руках нацистів. Є свідчення, що злочини чинили й більшовики.
Дана територія дотепер належним чином не облаштована. Високі трави, чагарники, а під ними місцями – будівельне сміття. Ось як виглядає місце великої трагедії у Самборі сьогодні.
Не скажемо, що взагалі нічого не робиться. Є дискусії. Вони тривають ледь не від початків здобуття Україною незалежності. Сторонами перемовин є місцева влада та представники єврейської громади України і з-за кордону. Та що вдіяти: далі перемовин справа не йде.
Щоби надати практичну допомогу в даному напрямку, правління Львівської обласної ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» (голова Ігор Мелех) взялося за збір матеріалів. І зробило це. Член правління згаданої ГО Юрій Леськів зібрав, опрацював і підготував ґрунтовну доповідь на цю тему, яку виголосив у Самборі наприкінці минулого року. А заступник голови організації Роман Білявський запрропонував піти далі. Так і народився проект, підтриманий Львівською ОДА, із назвою Фотовиставка «Самбір: історія одного злочину».
Старт проекту відбудеться в Самборі у середу, 26 червня, о 16 год. на території старого єврейського кладовища. Молитва і декілька промов нагадають містянам про страхітливу сторінку в історії міста. А вже в суботу, 29 червня, о 16 год. у Львові, в Музеї історії релігії, відбудеться демонстрація фотомателіалу, а також буде виголошено доповідь на цю тему, доповнену новими фактами та інформаціями. 
Запрошуємо до участі. Мабуть, кожен почерпне для себе щось важливе. Буде нагода вкотре замислитися кожному з нас над сутністю буття, над тим, наскільки жорстокою може бути людська природа під впливом тоталітарної машини і того чи іншого її лідера.

Ваші дані залишаться конфіденційними

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ